Joukkueet 2019-20

PuMa-Volleyn toimintaan kaudelle 2019-20 ilmoittaudutaan tällä sivustolla. Pelaajan tulee täyttää PELAAJAN ILMOITTAUTUMISLOMAKE kaikilta osin huolellisesti. Alle 18-vuotiaan juniorin lomakkeen täyttää hänen huoltajansa.

Alle 10-vuotiaiden ryhmiin sekä lentopallokouluun ja harrastusryhmään voi tulla mukaan talvikaudellakin. Akatemia-joukkueet ovat kaudelle 2019-20 tuleva uutuus. Akatemia-joukkueissa olosuhteet harjoittelulle on rakennettu niin hyviksi kuin mahdollista. Joukkueelle on järjestetty kesäharjoittelu, erillinen fysiikkaharjoittelu, mahdollinen urheilufysioterapeutti sekä viikonloppuleirityksiä. Näistä palveluista tulee kausimaksuun lisähintaa. Jos olet kiiinnostunut ikäryhmäsi akatemia-joukkueen toiminnasta, ole yhteydessä ko. valmentajaan. Jotkin joukkueet järjestävät Try out -tilaisuuden, joihinkin joukkueisiin voi sopia harjoituksiin osallistumisen koeluonteisesti. Päätös akatemiajoukkueeseen pääsystä tehdään kyseisen joukkueen johdossa. Joukkueet voivat ottaa pelaajia vain rajallisen määrän.

Pelaaja esittää ilmoittautumisen yhteydessä toiveen joukkueesta tai joukkueista, jos ikä tai taitotaso mahdollistaa myös toiseen ryhmään osallistumisen. Joukkueen johto kuitenkin vasta elokuussa, kesäharjoittelun jälkeen, päättää joukkueensa kokoonpanosta ja sovittelee ikäryhmän muiden joukkueiden kanssa pelaajan kehitykselle parhaan harjoitusryhmän. Huomattavaa on, että moniin joukkueisiin (esim. D2t, C2t, B2t) edellytetään pelaajalta sitoutunutta harjoittelua ja fysiikkaharjoituksiin osallistumista. Ikäryhmissä on myös ns. harrastusjoukkueet (D3t, C3t, B3t), joissa voi harrastaa lajia kevyemmin, pelailemalla ja pari kertaa viikossa käymällä. Kannattaa siis pohtia, mihin itse pelaajana on valmis sitoutumaan ja kuinka paljon on halukas harrastukseen käyttämään aikaa.

Kausimaksut syksylle päätetään vasta kesäkuussa. Voit katsoa, mitä maksut ovat olleet kaudella 2018-19. Maksut tullevat olemaan samaa luokkaa, paitsi akatemiajoukkueilla tulee kustannuslisää lisäpalveluista. Akatemia-joukkueen kustannuksista saat parhaiten tietoa ko. joukkueen valmentajalta. Syksyllä maksetaan seuran jäsenmaksu ja syksyn kausimaksu. Kevään kausimaksu päätetään vuodenvaihteessa ja sillä tasataan joukkuekohtaisesti kulut menojen mukaan. Suuruusluokaltaan kevään maksu on vaihdelleet joukkueittain 70-250 euron välillä riippuen joukkueen omasta varainhankinnasta. PuMan jäsenmaksu on 50 e ja se maksetaan vain kerran vuodessa.

Seuramme haluaa jäseniksi myös pelaajien huoltajia ja toimijoita. Pyydämme muita kuin pelaajia täyttämään kaudelle 2019-20 oma --> JÄSENEKSI ILMOITTAUTUMISLOMAKKEELLE TÄSTÄ

Ryhmä/joukkueYhteyshenkilötpuhelinsähköposti
Lentisliikkari 4-5-vuotiaat

Suvi Impola

0415078668

suvikani@gmail.com

Lentopallokoulu 11-15-v ja Easy Sport -kerhot

Jyrki Nurminen

0440864280

jyrki.nurminen@outlook.com

F-juniorit 2011-13

Susanna Pussinen

Annarosa Torchia

0503079028

0404119087

susu.pussinen@gmail.com

 

E-tytöt 2010-11/vasta-alk

Jyri Liukko (jojo)

Roosa Ukonaho

Ilya Namini

0405697646

0442176622

0449710411

liukkojyri@gmail.com

roosa.ukonaho@outlook.com

ilyanamini2012@gmail.com

ED-tytöt 2008-09

Heikki Lundahl

Heli Walden

Anni Henell

0504025276

0400677127

 

heikki.lundahl@gmail.com

heli.walden@dextra.fi

 

E-pojat kaksi ryhmä 2011 vasta-alk ja 2009-10

Juha Laurila

Letizia Tedesco

Kimmo Kivinen

Samu Loijas

Elmer Ketola

Susanne Vatanen (jojo)

0504123637

0409666779

0505409446

0407288254

0456385409

0500614781

juhalaurila123@gmail.com

letizia.tedesco@gmail.com

kimmo.kivinen@capful.fi

 

 

susanne.vatanen@gmail.com

C4-/D-tytöt Akatemia 2006-07

Seppo Siika-aho

Jukka Sassi, jojo

Arja Johnsson

Esa Männistö

0503253103

0503075318

0407327671

0505552233

seppoklaus@hotmail.com

jukka.sassi@kotiportti.fi

arja.roytio@gmail.com

esa.mannisto@kolumbus.fi

D2-tytöt 2007-08

Juha Laurila

Pia Malmgren

Markku Konttinen

0504123637

0505978649

0500822279

juhalaurila123@gmail.com

pia.malmgren@inlook.fi

markku.s.konttinen@inlook.fi

D1-2-pojat 2007-08

Jouni Lind

Piia Kuronen jojo

Tia Heimala

Petri Kinnunen

Juha Kiilunen

0505213305

0405895074

0408018165

0505270647

0503818081

jouni.lind@saunalahti.fi

piia.kuronen@kolumbus.fi

tia.heimala@wippies.fi

petriekinnunen1@gmail,com

juha.kiilunen@espoo.fi

C-tytöt Akatemia 2006

Dejan Subotic

Pasi Mäenpää

Klaus Henriksson

Jani Borgman, jojo

0503322493

0400579427

0405714861

0400799550

dejan.subotic@fi.abb.com

pasi.maenpaa@fi.pvc.com

klaus.henriksson@luukku.com

jani.borgman@logiasoftware.fi

C2-tytöt

Sakari Somerpalo

Antoni Alatalo

Petra Kupiainen

0408478282

0405831097

0409668484

sakari.somerpalo@linea.fi

antoni.alatalo@iki.fi

p_kupiainen@hotmail.com

C3-tytöt

Jari Juntunen (jojo)

Emma Tenhunen

Jooel Nykänen

0407085850

0504418020

0505249084

jarski.juntu@gmail.com

tenhuem@gmail.com

nykanjo@live.com

C2-pojat 2006

Petri Novitsky, jojo

Oona Laurell

Johanna Tuononen

Hanna Iiskola

0400488048

0503059197

0405629999

0400569792

petri.novitsky@futurist.fi

oona.laurell@elisanet.fi

johanna.tuononen@edu.hel.fi

hanna.iiskola@outlook.com

C1-pojat 2005

Juha Rehakka

Kari Mäkeläinen

Rami Ahola

0440360080

0503031602

0405535857

juha.rehakka@gmail.com

kari.makelainen@saunalahti.fi

rami.ahola@ieee.org

B-tytöt Akatemia 2003-04

Marika Mentula

Rauno Muukka

Timo Ruuskanen

Päivi Parikka-Sinisalo

0407252987

0400578124

0407431699

0500850345

marika.mentula@nokia.com

muukkarauno@gmail.com

ruuskasen.timppa.tr@gmail.com

paiviparikka@hotmail.com

B2-tytöt 2003-04

Susanna Mankolanaho, jojo

Elina Lind

Ella Häsä

Antti Lehtineva

Kimmo Siltanen (mentori)

0407380308

0440407772

044510 1002

0407088027

0505678491

susanna.mankolanaho@smartlan.fi

elina.lind@saunalahti.fi

ella.hasa@gmail.com

anttilehtineva@hotmail.com

coach.kimotto@gmail.com

B3-tytöt ja nuorten aikuisten peliryhmä yhdistetty

Pasi Hölttä

Juulietta Myöhänen

Roosa Ukonaho

0405258838

0445561276

0442176622

pasi.holtta@iki.fi

juulis98@hotmail.com

roosa.ukonaho@outlook.com

B-pojat

Ville Kauppi jojo

Dejan Subotic

Lauri Kalo

0405148183

0503322493

0443021971

ville.kauppi@asiakastieto.fi

dejan.subotic@fi.abb.com

lauri.kalo@poyry.com

A-tytöt (harj 1-sarjan mukana)Jouni Lind0505213305jouni.lind@saunalahti.fi

A-pojat 2000-02

M-sarja

 

Jyrki Nurminen

Juho Rajala

Jukka Isomäki

Tiina Heikkinen (jojo)

0440864280

0503517931

0400963383

0415441069

jyrki.nurminen@outlook.com

juica_rajala@hotmail.com

jukkaisomaki@gmail.com

lentisposti@gmail.com

PuMa 1 (1-sarja)

Gina Rask

Virginie de Carne

Seppo Siika-aho

Jouni Lind

Kyösti Kekkonen

0404120576

 

0503253103

0505213305

05066996

gina.rask@gmail.com

 

seppoklaus@hotmail.com

jouni.lind@saunalahti.fi

kyosti.kekkonen@kolumbus.fi

PuMa 2 (2-sarja, farmi)

Ville Yliranta

Esa Männistö

0503074376

 

vylir@nets.eu

 

Nuorten 15-18 v harrastus

Rauha Arana

0451391069

aranarauha@gmail.com

Koululentiskampanja/demot

Jyrki Nurminen

0440864280

jyrki.nurminen@outlook.com