Joukkueet 2019-20

PuMa-Volleyn toimintaan kaudelle 2019-20 ilmoittaudutaan tällä sivustolla. Pelaajan tulee täyttää PELAAJAN ILMOITTAUTUMISLOMAKE kaikilta osin huolellisesti. Alle 18-vuotiaan juniorin lomakkeen täyttää hänen huoltajansa.

Alle 10-vuotiaiden ryhmiin sekä lentopallokouluun ja harrastusryhmään voi tulla mukaan talvikaudellakin. Akatemia-joukkueet ovat kaudelle 2019-20 tuleva uutuus. Akatemia-joukkueissa olosuhteet harjoittelulle on rakennettu niin hyviksi kuin mahdollista. Joukkueelle on järjestetty kesäharjoittelu, erillinen fysiikkaharjoittelu, mahdollinen urheilufysioterapeutti sekä viikonloppuleirityksiä. Näistä palveluista tulee kausimaksuun lisähintaa. Jos olet kiiinnostunut ikäryhmäsi akatemia-joukkueen toiminnasta, ole yhteydessä ko. valmentajaan. Jotkin joukkueet järjestävät Try out -tilaisuuden, joihinkin joukkueisiin voi sopia harjoituksiin osallistumisen koeluonteisesti. Päätös akatemiajoukkueeseen pääsystä tehdään kyseisen joukkueen johdossa. Joukkueet voivat ottaa pelaajia vain rajallisen määrän.

Pelaaja esittää ilmoittautumisen yhteydessä toiveen joukkueesta tai joukkueista, jos ikä tai taitotaso mahdollistaa myös toiseen ryhmään osallistumisen. Joukkueen johto kuitenkin vasta elokuussa, kesäharjoittelun jälkeen, päättää joukkueensa kokoonpanosta ja sovittelee ikäryhmän muiden joukkueiden kanssa pelaajan kehitykselle parhaan harjoitusryhmän. Huomattavaa on, että moniin joukkueisiin (esim. D2t, C2t, B2t) edellytetään pelaajalta sitoutunutta harjoittelua ja fysiikkaharjoituksiin osallistumista. Ikäryhmissä on myös ns. harrastusjoukkueet (D3t, C3t, B3t), joissa voi harrastaa lajia kevyemmin, pelailemalla ja pari kertaa viikossa käymällä. Kannattaa siis pohtia, mihin itse pelaajana on valmis sitoutumaan ja kuinka paljon on halukas harrastukseen käyttämään aikaa.

Kausimaksut syksylle 2019 löytyvät linkistä. CD-akatemiajoukkueelle tulee lisämaksu Virginien ohjaamasta harjoituksesta. Akatemia-joukkueen kustannuksista saat parhaiten tietoa ko. joukkueen valmentajalta. Syksyllä maksetaan seuran jäsenmaksu ja syksyn kausimaksu. Kevään kausimaksu päätetään vuodenvaihteessa ja sillä tasataan joukkuekohtaisesti kulut menojen mukaan. Suuruusluokaltaan kevään maksu on vaihdelleet joukkueittain 70-250 euron välillä riippuen joukkueen omasta varainhankinnasta. PuMan jäsenmaksu on 50 e ja se maksetaan vain kerran vuodessa.

Seuramme haluaa jäseniksi myös pelaajien huoltajia ja toimijoita. Pyydämme muita kuin pelaajia täyttämään kaudelle 2019-20 oma --> JÄSENEKSI ILMOITTAUTUMISLOMAKKEELLE TÄSTÄ

Ryhmä/joukkueYhteyshenkilötpuhelinsähköposti
Lentisliikkari 4-5-vuotiaat

Suvi Impola

0415078668

suvikani@gmail.com

Lentopallokoulu 10-13 v tytöt, 11-15-v pojat sekä Easy Sport -kerhot

Jyrki Nurminen

Ilya Namini

0440864280

0449710411

jyrki.nurminen@outlook.com

ilyanamini2012@gmail.com

F-juniorit 2011-13

Susanna Pussinen

Elisa Nousiainen

Jannika Jalkanen (jojo)

Tarja Jalovaara (jojo)

0503079028

0504039636

0405003585

0402203700

susu.pussinen@gmail.com

elisa.nousiainen@windowslive.com

jannika.jalkanen@gmail.com

jalovaara.tarja@gmail.com

E-tytöt 2010-11/vasta-alk

Jyri Liukko (jojo)

Roosa Ukonaho

Mika Uotila

0405697646

0442176622

 

liukkojyri@gmail.com

roosa.ukonaho@outlook.com

 

ED-tytöt 2008-09

Heikki Lundahl

Sanna Valkeejärvi

Heli Walden

0504025276

0405548535

0400677127

heikki.lundahl@gmail.com

Sannamarleena@gmail.com

heli.walden@dextra.fi

E-pojat kaksi ryhmä 2011 vasta-alk ja 2009-10

Juha Laurila

Letizia Tedesco

Kimmo Kivinen

Samu Loijas

Elmer Ketola

Susanne Vatanen (jojo)

0504123637

0409666779

0505409446

0407288254

0456385409

0500614781

juhalaurila123@gmail.com

letizia.tedesco@gmail.com

kimmo.kivinen@capful.fi

 

 

susanne.vatanen@gmail.com

C4-/D-tytöt Akatemia 2006-07

Seppo Siika-aho

Jukka Sassi, jojo

Arja Johnsson

Esa Männistö

0503253103

0503075318

0407327671

0505552233

seppoklaus@hotmail.com

jukka.sassi@kotiportti.fi

arja.roytio@gmail.com

esa.mannisto@kolumbus.fi

D2-tytöt 2007-08

Juha Laurila

Pia Malmgren

Markku Konttinen

0504123637

0505978649

0500822279

juhalaurila123@gmail.com

pia.malmgren@inlook.fi

markku.s.konttinen@inlook.fi

D1-2-pojat 2007-08

Jouni Lind

Piia Kuronen jojo

Tia Heimala

Petri Kinnunen

Juha Kiilunen

0505213305

0405895074

0408018165

0505270647

0503818081

jouni.lind@saunalahti.fi

piia.kuronen@kolumbus.fi

tia.heimala@wippies.fi

petriekinnunen1@gmail,com

juha.kiilunen@espoo.fi

C-tytöt Akatemia 2006

Dejan Subotic

Pasi Mäenpää

Klaus Henriksson

Jani Borgman, jojo

0503322493

0400579427

0405714861

0400799550

dejan.subotic@fi.abb.com

pasi.maenpaa@fi.pvc.com

klaus.henriksson@luukku.com

jani.borgman@logiasoftware.fi

C2-tytöt

Nina Kärkkäinen, jojo

Martti Naunin

Sakari Somerpalo

0505729134

0505282337

0408478282

 

nina.karkkainen@welho.com

martti.naunin@gmx.net

sakari.somerpalo@linea.fi

C3-tytöt

 

Jari Juntunen (jojo)

Jooel Nykänen

0407085850

0505249084

jarski.juntu@gmail.com

nykanjo@live.com

C2-pojat 2006

Melita Kervinen

Petri Novitsky, jojo

Tatu Leppänen

Oona Laurell

Hanna Iiskola

0406514815

0400488048

0405251926

0503059197

0400569792

melita.kervinen@taitori.fi

petri.novitsky@futurist.fi

tatu.leppanen@gmail.com

oona.laurell@elisanet.fi

hanna.iiskola@outlook.com

C1-pojat 2005

Juha Rehakka

Kari Mäkeläinen

Rami Ahola

Ville Kauppi (jojo)

0440360080

0503031602

0405535857

0405148183

juha.rehakka@gmail.com

kari.makelainen@saunalahti.fi

rami.ahola@ieee.org

ville.kauppi@asiakastieto.fi

B-tytöt Akatemia 2003-04

Marika Mentula

Timo Ruuskanen

Petteri Heikkinen (jojo)

0407252987

0407431699

0504094131

marika.mentula@nokia.com

ruuskasen.timppa.tr@gmail.com

petteri.heikkinen@bookygroup.fi

B2-tytöt 2003-04

Minna Miguela, jojo

Reetta Varttila

Elina Lind

Ella Häsä

0458507125

0504107449

0440407772

044510 1002

miguelyminna@gmail.com

reetta.varttila@gmail.com

elina.lind@saunalahti.fi

ella.hasa@gmail.com

Nuorten aikuisten peliryhmä

Pasi Hölttä

Juulietta Myöhänen

0405258838

0445561276

pasi.holtta@iki.fi

juulis98@hotmail.com

B-pojat

Ville Kauppi jojo

Dejan Subotic

Lauri Kalo

0405148183

0503322493

0443021971

ville.kauppi@asiakastieto.fi

dejan.subotic@fi.abb.com

lauri.kalo@poyry.com

A-tytöt (harj 1-sarjan mukana)Jouni Lind0505213305jouni.lind@saunalahti.fi

A-pojat 2000-02

M-sarja

 

Jyrki Nurminen

Jukka Isomäki

Antti Lehtineva

Tiina Heikkinen (jojo)

0440864280

0400963383

0407088027

0415441069

jyrki.nurminen@outlook.com

jukkaisomaki@gmail.com

anttilehtineva@hotmail.com

lentisposti@gmail.com

PuMa 1 (1-sarja)

Gina Rask

Rita Fingerroos

Virginie de Carne

Seppo Siika-aho

Jouni Lind

Kyösti Kekkonen

Tiina Pekko-Laurell

0404120576

0505050243

 

0503253103

0505213305

05066996

oro3843843

gina.rask@gmail.com

ritaliifin@gmail.com

 

seppoklaus@hotmail.com

jouni.lind@saunalahti.fi

kyosti.kekkonen@kolumbus.fi

tiina.pekko-laurell@elisanet.fi

PuMa 2 (2-sarja, farmi)

Ville Yliranta

Esa Männistö

0503074376

 

vylir@nets.eu

 

Nuorten 14-18 v harrastus

Rauha Arana

0451391069

aranarauha@gmail.com

Koululentiskampanja/demot

Jyrki Nurminen

0440864280

jyrki.nurminen@outlook.com