C-tytöt 2004-05 s

C1/B2-harjoitusryhmä 2018-19
C2-tytöt (nuoremmat) 2018-19
C3/D1-tytöt 2018-19

C-tytöissä pelikokemusta ja ison kentän peliä opettelevia

 

C-tyttöjen eli 2004 ja 2005 (ja 2006) -syntyneiden ikäryhmässä on jo pelikokemusta omaavia pelaajia mutta myös D:stä nousseita ison kentän peliä opettelevia pelaajia. Tytöistä muodostetaan kolme harjoitteluryhmää C1/B1, C2/B2 ja C3/D1. Lisäksi D2-ryhmä pelaa C-sarjaa joukkueena C4.

  • kaksi C-ikäisten ryhmää harjoittelee B-ikäisten kanssa samoissa ryhmissä, C1 ja C2.
  • C3 muodostuu lähinnä 2006 syntyneistä nuoremmista pelaajista ja se pelaa myös D-sarjaa.

Harjoittelun pääpaino on ison pelin opettelussa ja kehittämisessä, edelleen perustekniikoissa ja liikkuvuudessa. C-ikäisillä tytöillä alkaa kovemman fysiikan kehittäminen ja sikäli mukana on vahvasti kuntosaliharjoittelu.

Yhteyshenkilöt:

C1/B1-valmennus

Marika Mentula (päävalmentaja) p. 040 7252987 marika.mentula@nokia.com

Timo Ruuskanen p. 040 743 1699 ruuskasentimppa.tr@gmail.com

Päivi Parikka-Sinisalo p. 050 085 0345 paiviparikka@hotmail.com

C1-tyttöjen jojo Pirjo Kortelainen p. 050 413 8504 pirjo.kortelainen@nordea.com

 

C2/B2-valmennus

Vesa Kauppi p. 040 718 0606 weskauppi@yahoo.com

Sakari Somerpalo p. 040 847 8282 sakari.somerpalo@linea.fi

Timo Pölkki p. 040 862 1690 timo.poelkki@gmail.com

Antoni Alatalo p. 040 583 1097 antoni.alatalo@iki.fi

C2-tyttöjen jojo Jaakko Oksanen p. 040 729 6214 jjoksanen@gmail.com

B2-tyttöjen jojo Susanna Mankolanajo p. 040 738 0308 susanna.mankolanaho@smartlan.fi

 

C3/D1-valmennus

Dejan Subotic (päävalmentaja) p. 050 332 2493, dejan.subotic@fi.abb.com

Pasi Mäenpää, p. 0400 579 427, pasi.maenpaa@fi.pwc.com

Klaus Henriksson (apuna), p. 040 571 4861, klaus.henriksson@luukku.com

Jojo Jani Borgman p. 040 079 9550 jani.borgman@logiasoftware.fi

”Elviss Krastins on inspiraationi lähde!” - PuMan C3/D1-tytöillä nousukausi