Joukkueet 2018-19

PuMa-Volleyn toimintaan kaudelle 2018-19 ilmoittaudutaan tällä sivustolla. Pelaajan tulee täyttää PELAAJAN ILMOITTAUTUMISLOMAKE kaikilta osin huolellisesti. Alle 18 v juniorin lomakkeen täyttää hänen huoltajansa.

Joukkueiden sivuille on koottu tarkempia tietoja ryhmistä. Ilmoittautuneet pelaajat tullaan julkaisemaan joukkuesivulla ellei pelaaja pyydä ettei nimenä julkaista. Joukkueiden toiminasta voi kysellä joukkueen yhteyshenkilöltä tai seuran puheenjohtajalta Jouni Lindiltä p. 050 521 33 05.

Alle 10-vuotiaat aloittavat oman ikäkautensa ryhmissä (liikkari 4-5 v, F-juniorit 6-8 v tai E-tytöt/-pojat 9-10 v) tai lentopallokerhoissa, joita järjestetään eri puolella Helsinkiä. 10-13-vuotiaat voivat aloittaa keväällä tai elokuun alussa omassa ikäryhmässä mutta muutoin syksyllä vasta-alkajana aloittavat aloittavat lentopallokoulussa. 14-18-vuotiaille tytöille on oma harrastusryhmä. Kilpailuryhmät harjoittelevat toukokuun alusta kesälläkin pitäen kuitenkin joukkuekohtaisen kesätauon. Sikäli toivomme, että PuMaan tulevat D-A-ikäiset juniorit tulevat toimintaan mukaan toukokuun alusta. Ikäryhmien D-, C- ja B-ilmoittautuminen sulkeutuu elokuun loppuun. Pienemmät juniorit voivat aloittaa myös kesken syys-huhtikuun kestävän kauden mutta suositeltavaa on, että toimintaa liittytään heti elokuussa.

Pelaajien kausimaksut syksylle löytyy seuraesittelysivuilta. Syksyllä maksetaan jäsenmaksu ja syksyn kausimaksu. Kevään kausimaksu päätetään vuodenvaihteessa ja sillä tasataan joukkuekohtaisesti kulut menojen mukaan. Suuruusluokaltaan kevään maksu on vaihdelleet joukkueittain 70-200 euron välillä riippuen joukkueen omasta varainhankinnasta. PuMan jäsenmaksu päätetään elokuun lopussa. Hallitus esittänee maksuksi nykyistä 40 euroa.

Seuramme haluaa päivittää jäsenlistan kokonaisuudessaan. Siksi muita seuran jäseniä kuin pelaajia pyydetään täyttämään oma ilmoittautumislomake kaudelle 2018-19.--> JÄSENEKSI ILMOITTAUTUMISLOMAKKEELLE TÄSTÄ

Ryhmä/joukkueYhteyshenkilötpuhelinsähköposti
Lentisliikkari 4-5-vuotiaat

Sini Taatila

0443087008

sini.taatila@suomi24.fi

Lentopallokoulu 11-15-v ja Easy Sport -kerhot

Jyrki Nurminen

0440864280

jyrki.nurminen@outlook.com

F-juniorit 2010-11

Susanna Pussinen

Susanne Vatanen (jojo 1)

Jyri Liukko (jojo 2)

Elina Lind

 

0503079028

0500614781

0405697646

0440407772

 

susu.pussinen@gmail.com

susanne.vatanen@gmail.com

liukkojyri@gmail.com

elina.lind@saunalahti.fi

 

E-tytöt 2009

Heikki Lundahl

Heli Walden

Juha Oksanen

Hanna.Leena Ehn (jojo)

0504025276

0400677127

0405941865

0405505036

heikki.lundahl@gmail.com

heli.walden@dextra.fi

juha.oksanen@nurmijarvi.fi

hannaleena.ehn@gmail.com

E-pojat 2009 (-10)

Jouni Lind

Janne Ketola, jojo

Tiia Heimala

Olga Kramtsova

0505213305

0407664110

0408018165

0456085510

jouni.lind@saunalahti.fi

janne.ketola@hotmail.com

tiia.heimala@wippies.fi

khramtsovaolga2104@gmail.com

E-tytöt 2008

Pia Malmgren, jojo

Juha Laurila

Markku Konttinen

0505978649

0504123637

0500822279

Pia.Malmgren@elisanet.fi

juhalaurila123@gmail.com

markku.s.konttinen@inlook.fi

E-pojat 2008

Esa Männistö

Noora Moilanen

Juha Kiilunen

0505552233

0440209766

0503818081

esa.mannisto@kolumbus.fi

noora.e.moilanen@gmail.com

juha.kiilunen@espoo.fi

D2/3-tytöt 2007

Seppo Siika-aho

Jukka Sassi, jojo

Arja Johnsson

Esa Männistö

0503253103

0503075318

0407327671

0505552233

seppoklaus@hotmail.com

jukka.sassi@kotiportti.fi

arja.roytio@gmail.com

esa.mannisto@kolumbus.fi

D-pojat 2006-07

Petri Novitsky, jojo

Virginie De Carne

Oona Laurell

Ilya Namini

Johanna Tuononen

Petri Kinnunen

0400488048

 

0503059197

0449710411

0405629999

0505270647

petri.novitsky@futurist.fi

virginie.decarne1@gmail.com

oona.laurell@elisanet.fi

ilyanamini2012@gmail.com

johanna.tuononen@edu.hel.fi

petriekinnunen1@gmail.com

C1/B1-tytöt 2004-02

Marika Mentula

Pirjo Kortelainen, jojo

Timo Ruuskanen

Päivi Parikka-Sinisalo

0407252987

0504138504

0407431699

0500850345

marika.mentula@nokia.com

pirjo.kortelainen@nordea.com

ruuskasen.timppa.tr@gmail.com

paiviparikka@hotmail.com

C2/B2-tytöt 2005-02

Vesa Kauppi

Sakari Somerpalo

Jaakko Oksanen, C2t jojo

Timo Pölkki

Anton Alatalo

Susanna Mankolanaho, B2-jojo

0407180606

0408478282

0407296214

0408621690

040583 1097

0407380308

weskauppi@yahoo.com

sakari.somerpalo@linea.fi

jjoksanen@gmail.com

timo.poelkki@gmail.com

antoni.alatalo@iki.fi

susanna.mankolanaho@smartlan.fi

C3/D1-tytöt 2006

Dejan Subotic

Pasi Mäenpää

Klaus Henriksson

Jani Borgman, jojo

0503322493

0400579427

0405714861

0400799550

dejan.subotic@fi.abb.com

pasi.maenpaa@fi.pvc.com

klaus.henriksson@luukku.com

jani.borgman@logiasoftware.fi

C1 ja C2-pojat 2004-05

Ville Kauppi, jojo

Dejan Subotic

Kari Mäkeläinen

Juha Rehakka

Rami Ahola

Antti Lehtineva

0405148183

0503322493

0503031602

0440360080

0405535857

0407088027

 

ville.kauppi@asiakastieto.fi

dejan.subotic@fi.abb.com

kari.makelainen@saunalahti.fi

juha.rehakka@gmail.com

rami.ahola@ieee.org

anttilehtineva@hotmail.com

 

Nuorten naisten peliryhmä 2001-1998, ml. aikuispelaajia

Pasi Hölttä

Susanna Pussinen

0405258838

0503079028

pasi.holtta@iki.fi

susu.pussinen@gmail.com

B-pojat 2003-02 (-01)

M4-sarja

 

Jyrki Nurminen

Lauri Kalo

Jukka Isomäki

Tiina Heikkinen (jojo)

0440864280

0443021971

0400963383

0415441069

jyrki.nurminen@outlook.com

lauri.kalo@poyry.com

jukkaisomaki@gmail.com

lentisposti@gmail.com

A2-tytöt 2001-1999

Tero Meriläinen

Jouni Lind, yht henkilö

0505404030

0505213305

tero.merilainen@phnet.fi

jouni.lind@saunalahti.fi

PuMa 1 (1-sarja)

Juho Rajala, pv

Virginie de Carne

Kimmo Junttila

Jouni Lind

Kyösti Kekkonen

0503517931

 

0405955961

0505213305

05066996

juica_rajala@hotmail.com

 

kjunttila@gmail.com

jouni.lind@saunalahti.fi

kyosti.kekkonen@kolumbus.fi

PuMa 2 (2-sarja, farmi)

Ville Yliranta

Jouni Lind

0503074376

0505213305

vylir@nets.eu

jouni.lind@saunalahti.fi

Nuorten 15-18 v harrastus

Arto Rönkä

Rauha Arana

0405565703

0451391069

arttusakari@hotmail.com

aranarauha@gmail.com

Koululentiskampanja/demot

Jyrki Nurminen

0440864280

jyrki.nurminen@outlook.com