Joukkueet 2017-18

PuMa-Volleyn toimintaan kaudelle 2017-18 ilmoittaudutaan tällä sivustolla. Pelaajan tulee täyttää PELAAJAN ILMOITTAUTUMISLOMAKE kaikilta osin huolellisesti. Alle 18 v juniorin lomakkeen täyttää hänen huoltajansa.

Joukkueiden sivuille on koottu tarkempia tietoja ryhmistä. Ilmoittautuneet pelaajat tullaan julkaisemaan joukkuesivulla. Joukkueiden toiminasta voi kysellä joukkueen yhteyshenkilöltä tai seuran puheenjohtajalta Jouni Lindiltä p. 050 521 33 05.

Alle 10-vuotiaat aloittavat oman ikäkautensa ryhmissä (liikkari 5-6 v, F-juniorit 7-8 v tai E-juniorit 9-10 v) tai lentokerhoissa, joita järjestetään eri puolella Helsinkiä. 10-14-vuotiaat aloittavat lentopallokoulussa ja 15-18-vuotiaat harrastusryhmässä. Kilpailuryhmät harjoittelevat kesän heinäkuun kesätaukoa lukuunottamatta. Sikäli D-A-junioreihin aikovien uusien pelaajien (lentopallosta jo kokemusta omaavia) tulee liittyä toimintaan mahdollisimman varhain. Ikäryhmien D-, C- ja B-ilmoittautuminen sulkeutuu elokuun loppuun. Pienemmät juniorit voivat aloittaa myös kesken kauden mutta suositeltavaa on, että toimintaa liittytään heti alku syksystä. Juniorit voivat olla mukana sekä ikäluokkansa ryhmässä että lentopallokoulussa. Lentopallokoulu ja Easy Sport -kerhot tukee harrastuksen aloittamista. Niihin voi tulla mukaan kesken kauden.

Pelaajien kausimaksut syksylle päätetään touko-kesäkuussa. Edellisen kauden maksuista löytyy tietoja alasivulta. Syksyllä maksetaan jäsenmaksu ja syksyn kausimaksu. Kevään kausimaksu päätetään vuodenvaihteessa ja sillä tasataan joukkuekohtaisesti kulut menojen mukaan. Suuruusluokaltaan kevään maksu on vaihdelleet joukkueittain 70-200 euron välillä riippuen joukkueen omasta varainhankinnasta. PuMan jäsenmaksu päätetään elokuun lopussa. Hallitus esittänee maksuksi nykyistä 40 euroa.

Seuramme haluaa päivittää jäsenlistan kokonaisuudessaan. Siksi muita seuran jäseniä kuin pelaajia pyydetään täyttämään oma ilmoittautumislomake kaudelle 2017-18.--> JÄSENEKSI ILMOITTAUTUMISLOMAKKEELLE TÄSTÄ

Ryhmä/joukkueYhteyshenkilötpuhelinsähköposti
Lentisliikkari 5-6-vuotiaat

Juha Laurila

0504123637

juhalaurila123@gmail.com

Lentopallokoulu 11-15-v ja Easy Sport -kerhot

Jyrki Nurminen

0440864280

jyrki.nurminen@outlook.com

F-tytöt (2009-10)

Heikki Lundahl

Heli Walden

0504025276

0400677127

heikki.lundahl@gmail.com

heli.walden@dextra.fi

F-pojat (2009-10)

Jouni Lind

Olga Kramtsova

0505213305

0456085510

jouni.lind@saunalahti.fi

khramtsovaolga2104@gmail.com

E-tytöt (2007-08)

Esa Männistö

Seppo Siika-aho

Pia Malmgren, jojo

0505552233

0503253103

0505978649

esa.mannisto@kolumbus.fi

seppoklaus@hotmail.com

Pia.Malmgren@elisanet.fi

E-pojat (2007-08)

Petri Kinnunen

Juha Kiilunen

Esa Männistö

0505270647

0503818081

0505552233

petriekinnunen1@gmail.com

juha.kiilunen@espoo.fi

esa.mannisto@kolumbus.fi

D-tytöt (2005-06)

Antoni Alatalo

Pasi Mäenpää

Dejan Subotic

Mika Martikainen

0405831097

0400579427

0503322493

0409324806

antoni.alatalo@iki.fi

pasi.maenpaa@fi.pvc.com

dejan.subotic@fi.abb.com

jojomika.puma@gmail.com

D-pojat (2005-06)

Ville Kauppi (jojo)

Kari Mäkeläinen

Juha Rehakka

Rami Ahola

Johanna Tuononen

0405148183

0503031602

0440360080

0405535857

0405629999

ville.kauppi@asiakastieto.fi

kari.makelainen@saunalahti.fi

juha.rehakka@gmail.com

rami.ahola@ieee.org

johanna.tuononen@edu.hel.fi

C1-t (2003-04)

Timo Ruuskanen

Marika Mentula

Pauli Silventoinen

Timo Ikola (jojo)

0407431699

0407252987

0400405016

0408476230

ruuskasen.timppa.tr@gmail.com

marika.mentula@nokia.com

pauli.silventoinen@welho.com

timo.ikola@t-kartor.com

C2-t (2003-04)

Mika Martikainen (jojo)

Asko Ylönen, valm.

Timo Pölkki

Ella Mäkinen (vara)

0409324806

 

0505696934

0408621690

0440959595

jojomika.puma@gmail.com

 

askoyl@gmail.com

timo.poelkki@gmail.com

ella.makinen@wippies.fi

C-pojat (2003-04)

Dejan Subotic

Noora Moilanen

Antti Lehtineva

0503322493

0440209766

0407088027

dejan.subotic@fi.abb.com

noora.e.moilanen@gmail.com

anttilehtineva@hotmail.com

B1-t (2001-02)

Marika Mentula

Heidi Airisto (jojo)

0407252987

0408201893

marika.mentula@nokia.com

heidi.airisto@opuscapita.com

Viking -ryhmä (1999-01) mahd. k 2018 B2t

Pasi Hölttä

Susanna Pussinen

Heli Ruuska

0405258838

0503079028

0407391238

pasi.holtta@iki.fi

susu.pussinen@gmail.com

heli.ruuska@hsl.fi

B-pojat (2001-02)

 

Jukka Isomäki

Jyrki Nurminen

Lauri Kalo

Tiina Heikkinen (jojo)

0400963383

0440864280

0443021971

0415441069

jukkaisomaki@gmail.com

jyrki.nurminen@outlook.com

lauri.kalo@poyry.com

lentisposti@gmail.com

A1-tytöt (2000-98)

Gina Rask, valm.

0404120576

gina.rask@gmail.com

2-sarja Horna

3-sarja

A2-tytöt (2000-98)

Krista Kekkonen

Miia Salomaa (3s)

Jonna Malkki (A2t)

Tero Meriläinen

0505404030

0504073963

0503213022

0432115146

krista.kekkonen@hotmail.com

miia.salomaa@hotmail.com

jonna.malkki@saunalahti.fi

tero.merilainen@phnet.fi

Nuorten 15-18 v harrastus

Arto Rönkä

Rauha Arana

0405565703

0451391069

arttusakari@hotmail.com

 

Koulujen lentopallokerhojen sopimusasiat

Jyrki Nurminen

0440864280

jyrki.nurminen@outlook.com

 

Yhteenveto - Harrastuksen aloittaminen: 5-6-vuotiaat aloittavat liikkarissa, 7-10-vuotiaat F-E-ryhmissä. 11-15-vuotiaat voivat aloittaa kerran viikossa pidettävässä matalan kynnyksen lentopallokoulussa. Harrastuspelaajille on 15-18-vuotiaiden harrastusryhmät (tytöt/pojat).

 

Aikuisten sarjajoukkueet perustetaan kaudelle 2017-18:

 

Ryhmä/joukkueYhteyshenkilöpuhelinsähköposti
Naiset HEL Volley 2 (1-sarja)

Jouni Lind

Juho Rajala

Kyösti Kekkonen

0505213305

050351 7931

05066996

jouni.lind@saunalahti.fi

 

kyosti.kekkonen@kolumbus.fi

Naiset 2-sarja Horna

 

Naiset 3-sarja

Pelien sopim. Jouni Lind (2s)

päävalm. Krista Kekkonen

Miia Salomaa (3s)

2. valm. Tero Meriläinen

3. valm. Raimo Höynä

0505213305

0505404030

0504073963

0432115146

050464 9992

jouni.lind@saunalahti.fi

krista.kekkonen@hotmail.com

miia.salomaa@hotmail.com

tero.merilainen@phnet.fi

raimo.hoyna@asuntosatama.fi

M4-sarja (AB-pojat)

Raimo Höynä

Jyrki Nurminen

 

050464 9992

0440864280

 

raimo.hoyna@asuntosatama.fi

jyrki.nurminen@outlook.com